Pozadí

Cvičení pro těhotné

Lekce Cvičení pro těhotné, nebo také Gravid jogy, se zaměřují na správné držení těla, které je pro bezbolestné těhotenství naprosto zásadní. Dosahujeme toho cviky na posílení hlubokého stabilizačního systému, protažením zkrácených svalů ve všech partiích těla, uvolněním a zároveň aktivací svalů pánevního dna. Na lekcích klademe také velký důraz na nácvik správného dýchání a dýchání k porodu.

Prozkoumat volné termíny

Díky cvičení získáte nový pohled na svoje tělo a dech a preventivně budete působit proti diastáze, otokům, bolestem pohybového aparátů způsobeného změnami v těhotenství a také zvětšení chodidla, které těhotenství často provází.

Kdy začít cvičit jógu pro těhotné?

1. Trimestr

S gravidjogou můžete začít už v prvním trimestru, pokud Vaše těhotenství probíhá fyziologicky a cítíte se dobře. Začátek těhotenství často doprovází zvýšená únava a nevolnosti, je proto potřeba přistupovat ke svému tělu citlivě a poslouchat jeho potřeby.

2. Trimestr

Ve druhém trimestru je již možné začít asánami (pozicemi) na posílení pánevního dna, dolních končetin, organismu a také cviky na prevenci vzniku křečových žil. Ve 2.trimestru mají většinou ženy více energie na cvičení a bříško ještě tolik nepřekáží, proto v tomto období můžete cvičit i častěji.

3. Trimestr

Poslední třetina těhotenství se nese v duchu protahovacích a uvolňovacích pozic. Cvičení se dále zaměřuje na zmírnění obtíží jako jsou bolesti hlavy, bolesti zad, otoky a pálení žáhy. Důležité je upozornit vždy lektorku pokud se vaše miminko již v posledních 14ti dnech přetočí hlavičkou dolů, v takovém případě je nutné vynechat některé pozice. Naopak při nutnosti přetočení můžeme využít vhodné cviky které miminko nasměrují na tu správnou cestu.

Nezáleží ani tak na cvičení samotném, jako na fyzických a tělesných potřebách nastávající maminky. Cvičení by mělo probíhat nejméně dvě hodiny po jídle, tedy v době, kdy již není žaludek plný. Každá budoucí maminka je individuální osoba, proto pokud cvičení provází nevolnost, křeče nebo bolest, je nutné cvičení (pro tentokrát) neprodleně přerušit. Platí zde pravidlo, že to co bylo příjemné včera, nemusí dělat dobře dnes. Proto je vhodné naslouchat svému tělu a zbytečně se nepřepínat.

Cvičení po porodu

V případě zájmu o tento typ cvičení nás prosím kontaktujte na info@mayflybrno.cz

Lekce jsou určené všem novopečeným maminkám které chtějí své tělo dostat zpět do kondice, zpevnit a obnovit jeho správnou funkčnost.

Na lekcích pracujeme na posílení svalů pánevního dna a znovuobnovení jeho správné funkce, naučíme se cviky které nám pomohou stáhnout zpátky rozestoupené břišní svaly, zpevníme zádové svaly, které jsou v mateřství extrémně důležité kvůli neustálému zvedání a chování miminka a zaměříme se také na důkladné protažení zkrácených a namáhaných svalů.

Pokud máte za sebou přirozený porod, můžete začít hned po šestinedělí, po císařském řezu zhruba ve 3. měsících. Vždy prosím konzultuje vhodnost cvičení se svým ošetřujícím lékařem, přece jen těhotenství a porod je náročná akce a každé tělo se z něho vzpamatovává různě dlouho

Rezervujte si lekci

Prozkoumejte volné termíny a vyberte si, který Vám sedí.
Těšíme se na Vás.

Rezervovat lekci
Jóga